Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

RADOM

Radomska konwencja z udziałem prezesa Kaczyńskiego

środa, 18 września 2019 19:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wyborów nie wygrywają sondaże, wybory wygrywa się przy urnach - mówił Jarosław Kaczyński w Radomiu. Kolejna konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w Radomiu na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że "miażdżąca większość obietnic rządu została wykonana". Mówił, że bez wiarygodności mechanizm demokracji nie ma znaczenia, wybory zmieniają się w rytuał. Dodał, że podsumowaniem rządów jego partii w ostatnich czterech latach można zamknąć w słowie "wiarygodność". Mówił również m.in. o rozwoju południowego Mazowsza oraz administracyjnego wyodrębnienie Warszawy i utworzeniea dwóch województw.

Jarosław Kaczyński mówił też o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. - Musimy mieć służbę zdrowia na poziomie zachodnioeuropejskim. To oznacza finansowanie na poziomie powyżej 6 proc. PKB - powiedział polityk PiS:

Prezes PiS mówił, że wyborów nie wygrywają sondaże, wybory wygrywa się przy urnach:

Podczas konwencji wystąpił także Marek Suski, lider listy PiS do Sejmu w okręgu radomskim. - Prezes PiS zapowiedział, że będzie utworzone woj. mazowieckie bez Warszawy. To perspektywa dla naszego regionu i odbudowy naszego potencjału - podkreślił Marek Suski:

W konwencji udział wzięli radomianie i mieszkańcy regionu radomskiego: