Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Zamknęli dziecko w pralce, dziś usłyszeli wyrok

wtorek, 05 listopada 2019 14:15 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Kolejno na półtora i rok więzienia skazani zostali 23-letni Tomasz K. i 19-letni Adam B., którzy w kwietniu ubiegłego roku zamknęli niespełna dwuletniego chłopca w pralce, a filmikiem z "wyczynu" pochwalili się w sieci.

Sprawa wyszła na jaw w sierpniu ubiegłego roku, kiedy do internetu trafił film, na którym widać przerażonego chłopca zamkniętego w pralce. Niespełna dwuletni Kacper płakał, próbował wydostać się z pralki. Ponadto dziecku był wkładany papieros do ust. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane, na filmie słychać było płacz dziecka oraz rozbawienie mężczyzn. Po reakcji internautów film zniknął z sieci, jednak sprawą zainteresowała się policja.

Okazało się, że na pomysł wpadło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 18 lat. 22-letni wówczas Tomasz K. był partnerem matki chłopca, natomiast 18-letni Adam B. ich znajomym. Oskarżeni film nagrali w kwietniu, kiedy pod nieobecność matki sprawowali opiekę nad dwulatkiem. 

Obaj mężczyźni oskarżeni zostali o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem. We wtorek, 5 listopada usłyszeli wyrok. Tomasz K. skazany został na półtora roku, natomiast Adam B. na rok pozbawienia wolności. O szczegółach informuje sędzia Arkadiusz Guza - rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu: 

Wyrok nie jest prawomocny.

W dalszym ciągu matka chłopca ma ograniczoną władzę rodzicielską. - Ze sprawozdań sporządzanych przez kuratora wynika, że władza rodzicielska jest wykonywana prawidłowo. Zapewnione są wszystkie potrzeby dziecka w zakresie jego wychowania i edukacji - dodaje sędzia Guza.