Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Rekord Polski sushi pobity

sobota, 16 listopada 2019 14:50 / Autor: Krzysztof Chomicz
K. Chomicz/ Radio Plus Radom
Krzysztof Chomicz

W hipermarkecie E.Leclerc w Radomiu przygotowano najdłuższą rolkę sushi w Polsce. Rekord pobito przy okazji 4 urodzin stoiska "Jatojemsushi".

Wyjatkową potrawę przygotował Tomasz Wasil. W 2017 roku zdobył certyfikat japońskiego instytutu sushi. - Co roku jest coś nowego, zawsze można tego spróbować. Zużyliśmy dziś 60 kilogramów ryżu i 30 kilogramów różnych ryb. Do tego kilkanaście kilo składników - powiedział mistrz Tomasz Wasil.

 

Jatojemsushi to stoisko oferujące tę tradycyjną dalekowschodnią potrawę. Od 4 lat znajduje się ono w radomskim "Leclercu". - Co roku robimy coś takiego, co przybliża naszym klientom fajne smaki. To pierwsze takie stoisko w Radomiu, mamy tu produkty tylko i wyłącznie świeże. Za rok mały jubileusz, więc na pewno przygotujemy coś szczególnego - mówiła Anna Flis, dyrektor hipermarketu E.Leclerc w Radomiu.

 

Wśród odwiedzających sklep nie zabrakło wielbicieli sushi. Goście byli zadowoleni z inicjatywy i nie mogli się doczekać degustacji.

 

Rekordowa rolka miała długość 60 metrów. Tomasz Wasil i jego zespół przygotowali ponad 2500 kawałków sushi, które były gotowe do degustacji. Kolejna okazja na darmowe sushi już za rok w hipermarkecie E.Leclerc w Radomiu.