Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Wydarzenia

Świąteczne wsparcie dla niepełnosprawnych

czwartek, 05 grudnia 2019 12:53 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

Kolejny raz Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały kiermasz bożonarodzeniowy. 

Dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób zostanie wykorzystany na potrzeby niepełnosprawnych. - Spotkania, wycieczki, a także materiały na produkcję kolejnych dekoracji. Podopieczni sami sugerują, co chcą robić - mówiła Dorota Górska, reprezentująca WTZ przy Polskim Związku Głuchych "Leśniczówka". 

Kiermasz odwiedzili przedstawiciele miasta. Prezydent Radosław Witkowski wręczył wystawcom upominki i podziękował za udział w wydarzeniu. - Cieszę się, że możemy się wspólne integrować. Razem wchodzimy w klimat świąt oraz pokazujemy jak ważne jest dla nas środowisko osób niepełnosprawnych - powiedział prezydent Radomia. 

Wśród wystawców obecni byli także podopieczni. Z uśmiechem zachęcali do nabycia ozdób, które z trudem ale radością wykonali własnoręcznie. 

Radomianie skorzystali z okazji. Dekoracje znikały ze stoisk w szybkim tempie. Podczas Bożego Narodzenia ozdobią domy, a świadomość dobrego uczynku ozdobiła uśmiechem twarze nabywców.

To byłą pierwsza odsłona bożonarodzeniowego kiermaszu WTZ w tym roku. Kolejne już 10 i 11 grudnia w godzinach 15:00 - 19:00 w hipermarkecie E. Leclerc przy ul. Toruńskiej oraz 12 grudnia w godzinach 9:00 - 15:00 w Centrum Handlowym Atrium Gama przy ul. Mireckiego 14.