Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

Samorząd

RCS: Radni PiS wstrzymają się od głosu? MOSiR nie może współpracować z "krętem".

wtorek, 10 grudnia 2019 11:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Ja wstrzymam się od głosu i będę rozmawiał z moimi kolegami z klubu - deklaruje radny Łukasz Podlewski - przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Radomiu. Wszystko to w związku z niefortunną wypowiedzią prezesa MOSiR-u na temat firmy, która ma dokończyć budowę oraz jej właściciela. 

Niepochlebne słowa dotyczące firmy BETONOX oraz jednego z jej właścicieli padły podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej z ust Grzegorza Janduły - prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Zapis rozmowy między przewodniczącym komisji a prezesem MOSiR-u opublikował Radomski Skaner Obywatelski. 

                                                    

- Jeżeli dziś jeden z właścicieli firmy, która ma kończyć tak kosztowną inwestycję jest nazywany przez prezesa spółki "krętem", to dla mnie wręcz niewiarygodne. Jak można z kimś takim teraz współpracować, dawać wiarę, że ta firma będzie wiarygodna? - zastanawia się radny klubu Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Komisji Rewizyjnej: 

Emocje studzi Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. - To prywatna opinia pana prezesa Janduły, która tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia w samym postępowaniu. Firma Betonox to firma sprawdzona i tym się zajmujmy. Prywatne opinie zostawmy prezesa Janduły na boku: 

Firma Betonox Construction złożyła wymagane dokumenty i jest zdecydowana, by dokończyć inwestycję. Oferta spółki jest jednak wyższa od tej, która pierwotnie została wybrana w przetargu. W związku z tym konieczne jest zabezpieczenie dodatkowych 16 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na dokończenie hali widowiskowo-sportowej, stadionu piłkarskiego i układu drogowego. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w tej sprawie odbędzie się w najbliższą środę, 11 grudnia. Początek o godz. 17.00.