Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Wigilia z medalami

środa, 18 grudnia 2019 15:43 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. A.Wróblewska/UM Radom
Jakub Szczechowski

Prezydent Radomia Radosław Witkowski nagrodził przedstawicieli radomskich organizacji pozarządowych. W Teatrze Powszechnym odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne trzeciego sektora.

 Medale Prezydenta Miasta Radomia otrzymali: 

- Aneta Kalbarczyk – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu oraz Dyrektor Zespołu Placówek Stowarzyszenia, w których wraz z całym zespołem ludzi tworzy lepszy świat dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, inicjatorka licznych działań dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, w tym m.in. zakup rikszy dla dzieci.

- Dagmara Janas - prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Radomiu. Stowarzyszenie prowadzi m.in. pierwsze w mieście Przedszkole Specjalne „Kraina Radości”, Klub Integracji Społecznej dla osób niepełnosprawnych, integracyjny żłobek, Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne w Radomiu, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz restaurację, w której zatrudnione są osoby niepełnosprawne i zdrowe. Pani Dagmara jest również członkiem Zespołu Konsultacyjnego ds. Współpracy Samorządu z Organizacjami Pozarządowymi.

- Monika Dudek - prezes Stowarzyszenia na rzecz wspierania rodzin Nowe Perspektywy oraz Wiceprezes Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych., od 2015 roku - przewodnicząca Zespołu Konsultacyjnego ds. Współpracy Samorządu z Organizacjami Pozarządowymi, organizatorka i twórca działań na rzecz poprawy sytuacji społecznej obywateli, zwłaszcza rodzin i dzieci, uczestniczka i organizator wizyt studyjnych w Polsce i za granicą, mających na celu wymianę dobrych praktyk, wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie działalności III sektora oraz współpracy NGO z samorządem.

Mariusz Mędra – oligofrenopedagog i terapeuta zajęć kreatywnych w Stowarzyszeniu "Budujemy Przystań" w Radomiu, kierownik Pedagogów Ulicy w strukturach Caritas Diecezji Radomskiej, inicjator działań dla dzieci i młodzieży, organizator projektów i działań profilaktycznych, animacyjno-sportowych i kulturalno-artystycznych dla dzieci i młodzieży, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i marginalizacją.

 

foto: UM Radom