Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Charytatywny koncert kolęd dla Krzysia na szóstkę!

niedziela, 29 grudnia 2019 14:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Mimo nieuleczalnej, trudnej i pełnej bólu choroby jest radosny i wdzięczny za pomoc. W kościele św Wacława na Starym Mieście odbył się charytatywny koncert kolęd dla Krzysia Czupryna cierpiącego na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dla Krzysia kolędowali wolontariusze i pracownicy Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, młodzież oazowa i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych. Podczas koncertu udało się zebrać sześć tysięcy złotych. 

Krzyś ma cztery i pół roku, od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą powodującą ogromny ból i cierpienie - pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. Chłopiec ma oparzenia, przypominające rany, które bardzo ciężko się goją. Konieczne jest opatrywanie specjalnymi opatrunkami, na zdarzającą się raz na 50 tysięcy urodzeń chorobę nie ma leku. - Krzysio nie może się bawić bez opatrunków, każdy palec jest zawijany oddzielnie, żeby choroba nie zabrała mu dłoni. Tak samo jest z całym ciałkiem - od szyi w dół jest zawinięty. Nawet spanie bez opatrunków mogłoby go uszkodzić - mówi Agnieszka Czupryn - mama Krzysia. Ma nadzieję, że uda się wynaleźć lek na tę chorobę, a jej syn będzie mógł normalnie funkcjonować: 

Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" we współpracy z parafią św. Wacława, młodzieżą z Ruchu Światło-Zycie diecezji radomskiej oraz młodymi muzykami z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. - Jest Boże Narodzenie, rodzi się Dzieciątko i my także chcieliśmy zrobić coś dla naszego dzieciątka - wyjaśnia Weronika Filipowska - koordynatorka akcji i dodaje: - W tym czasie ludzie chętniej otwierają się na innych, chcą pomagać, ale również wspólnie kolędować:

Podczas koncertu usłyszeć można było tradycyjne kolędy w ciekawych aranżacjach. Wśród nich kolęda "Uciekali":

Czy "Przybieżeli do Betlejem pasterze":

Widzowie chętnie włączali się we wspólne kolędowanie, a każdy występ nagradzali gromkimi brawami. Jak mówią, to dobry sposób, by połączyć pielęgnowanie tradycji i pomoc potrzebującym:

Na widowni - wraz z rodzicami i starszym bratem - zasiadł również główny bohater koncertu - Krzysio. Swoim "dziękuję" otworzył serca wielu:

Podczas koncertu udało się zebrać sześć tysięcy złotych. Organizatorzy byli również zaskoczeni frekwencją, okazuje się bowiem, że na koncert przyszło więcej osób, niż na Pasterkę. Echa koncertu powoli milkną, ale nie oznacza to, że kończy się działanie. "Arka" chce objąć Krzysia stałą pomocą, na wsparcie czeka również pięcioletni Marek. - Zamiast gadać, lepiej działać! - przekonuje ks. Krzysztof Bochniak:

To nie ostatni koncert kolęd dla Krzysia. W niedzielę, 5 stycznia w kościele Macierzyństwa NMP na rzecz chłopca zagrają "Guzowianki". Początek koncertu o godz. 19.00.