Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Umowa na dokończenie hali i stadionu wreszcie podpisana!

czwartek, 16 stycznia 2020 10:47 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał umowę na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ul. Struga w Radomiu. Prace mają ruszyć w poniedziałek.

MOSiR podpisał umowę na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu po wielu problemach, odwołaniach i sporach finansowych. Wykonaniem zajmie się firma Betonox Construction.

- Zgodnie z tą umową firma Betonox Construction będzie miała 12 miesięcy na zrealizowanie tej inwestycji, więc 15 stycznia 2021 roku te obiekty powinny być oddane do użytku. Zgodnie z umową wszystkie elementy Radomskiego Centrum Sportu mogą być wykonane szybciej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W poniedziałek MOSiR ma przekazać wykonawcy teren pod budowę.

Wykonawca ma teraz 14 dni na dostarczenie pełnego harmonogramu prac. 

Kolejny przetarg na dokończenie budowy hali i stadionu oraz dróg służących obsłudze Radomskiego Centrum Sportu ogłoszony został w połowie maja ubiegłego roku. Ze względu na brak ofert pod koniec czerwca przetarg unieważniono. Na drugie ogłoszenie, które zostało opublikowane na początku lipca wpłynęły dwie oferty - konsorcjum firm Erekta Budownictwo/Interiors oraz Betonox Constructions. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum, które zaproponowało wykonanie prac o prawie 15 milionów złotych taniej niż konkurencyjna firma z Sopotu. Jednak Betonox złożył do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie od powyższego rozstrzygnięcia. Na początku października KIO utrzymała w mocy rozstrzygnięcie przetargu. W porozumieniu z wykonawcą zaproponowano podpisanie umowy 8 listopada. Do KIO wpłynęło jednak kolejne odwołanie dotyczące przetargu. Złożyła je firma MAAT 4, która podczas przetargu wystąpiła z jednym zapytaniem. Dodatkowo, pismo do prezesa KIO zostało złożone po ustawowym terminie. Po kilku dniach firma MAAT 4 wycofała odwołanie, a to otworzyło drzwi MOSiR-owi do podpisania umowy z wykonawcą. Konsorcjum firm Erekta Budownictwo i Interiors nie przystąpiło do podpisania umowy. Dlatego w listopadzie 2019 roku komisja przetargowa przystąpiła do szczegółowej analizy oferty drugiego z uczestników przetargu - firmy Betonox Constructions. Firma zadeklarowała gotowość do realizacji zamówienia w przypadku wyboru jej oferty. Żeby jednak Betonox mógł zostać wykonawcą prac, w kasie miasta trzeba było zabezpieczyć 16 milionów złotych.

W połowie grudnia odbyła się burzliwa sesja Rady Miejskiej w tej sprawie. Po kilkugodzinnej dyskusji radni zgodzili się na przesunięcie pieniędzy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał umowę z Betonoxem, miasto o terminie tego wydarzenia nie informowało. Na jednej z konferencji prasowych prezydent Radosław Witkowski stwierdził, że Radom padł ofiarą polityki otwartości - przeczytacie o tym tutaj.

W czwartek, 16 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się konferencja prasowa w sprawie podpisania umowy. Wtedy MOSiR przekaże informacje na temat warunków umowy i okoliczności jej podpisania.