Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiada ws. zamknięcia kierunku lekarskiego

wtorek, 21 stycznia 2020 12:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (DarkoStojanovic)
Weronika Chochoł

"Decyzja na temat dalszego funkcjonowania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym prawdopodobnie została podjęta" - poinformował we wtorek, 21 stycznia podczas konferencji prasowej poseł Konrad Frysztak. Uczelnia nie potwierdza tej informacji.

AKTUALIZACJA, GODZ. 14.55:

Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynika z niej, że decyzja jeszcze nie zapadła, a jej podjęcie będzie możliwe po uzyskaniu odpowiedzi i dokonaniu pełnej analizy na podstawie zgromadzonych dowodów w sprawie kierunku lekarskiego.

Treść odpowiedzi udzielonej przez Zespół ds. Komunikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prawdopodobnie prawdopodobnie podjęło decyzję o zamknięciu kierunku lekarskiego na UTH - tak wynika z informacji, które przekazał dziś poseł Frysztak. - Wystąpiłem do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o to, aby udostępnił mi decyzję, która prawdopodobnie została podjęta w Ministerstwie na temat dalszego funkcjonowania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu - poinformował parlamentarzysta podczas konferencji prasowej w Radomiu.

Rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego - prof. Dariusz Trześniowski odpowiada, że Uczelnia nie ma żadnych informacji dotyczących decyzji ministerstwa. - Być może poseł Frysztak wie więcej niż my. Do nas żadna odpowiedź w sprawie przyszłości kierunku lekarskiego jeszcze nie dotarła - mówi rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Zwróciliśmy się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o informację, czy decyzja dotycząca kierunku lekarskiego faktycznie zapadła, a jeśli tak, to jakie są postanowienia ministerstwa w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź resortu.