Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Wydarzenia

Czy Arabia Saudyjska kupi radomską broń?

czwartek, 23 stycznia 2020 18:28 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Fb/PGZ
Monika Nowakowska

Polska Grupa Zbrojeniowa szuka nowych rynków zbytu - delegacja Generalnego Urzędu do spraw Przemysłu Wojskowego Arabii Saudyjskiej złożyła wizytę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Niewykluczone, że na półwysep trafi broń produkowana w Radomiu.

Delegacja General Authority for Military Industries na czele z prezesem Ahmadem Al-Ohali złożyła wizytę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Spotkanie z Zarządem PGZ było okazją do kontynuowania zaawansowanych rozmów o współpracy przemysłowej w sektorze obronnym.

Podczas spotkania zaprezentowano kluczowe produkty i rozwiązania Polskiej Grupy Zbrojeniowej, przeanalizowano możliwości nawiązania współpracy pomiędzy dwoma krajami w zakresie współpracy przemysłowo-technologicznej dotyczącej potencjalnych dostaw sprzętu i uzbrojenia do Królestwa Arabii Saudyjskiej.

- Wizyta stanowi kolejny krok na rzecz zacieśniania współpracy w przemyśle obronnym instytucji Królestwa Arabii Saudyjskiej związanych z domeną wojskową a PGZ. Jesteśmy producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze, pełniąc rolę głównego partnera w programach modernizacyjnych polskiej armii – mówi prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Witold Słowik.

Delegacja GAMI zapoznała się z produktami Grupy PGZ, które cieszą się zainteresowaniem za granicą. Są nimi systemy artyleryjskie, systemy radarowe, indywidualne wyposażenie żołnierza, czy systemy obrony przeciwlotniczej.

- Oferta międzynarodowa Grupy PGZ obejmuje rozwiązania, które mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta, zarówno pod względem konfiguracji, jak i uzbrojenia – mówi odpowiedzialny za eksport, członek zarządu PGZ Radosław Domagalski-Łabędzki. - Potwierdzamy gotowość PGZ do współpracy przemysłowej, transferu technologii i wsparcia w rozwoju lokalnej bazy produkcyjnej i serwisowej w Królestwie Arabii Saudyjskiej, jak również pełne wsparcie logistyczne, szkoleniowe, wymianę doświadczeń oraz know-how i doradztwo administracyjno-prawne – dodaje Domagalski.

Wizyta wpisuje się w realizację umowy międzyrządowej, zawartej przez Polskę i Królestwo Arabii Saudyjskiej dotyczącej współpracy wojskowej oraz wzmocnienia więzów między krajami w dziedzinie obronności.