Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

MZDiK ogranicza liczbę autobusów

wtorek, 17 marca 2020 11:49 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu podjął decyzję o ograniczeniu liczby autobusów linii 1, 2, 4, 7, 9, 11, 13. Będą obowiązywały rozkłady sobotnie.

MZDiK podjął decyzję o ograniczeniu liczby kursów ze względu na duży spadek frekwencji w autobusach.

- Mowa o autobusach 1, 2, 4, 7, 9, 11, 13, czyli linie przewożące dość dużo osób. Jest to związane z faktem, że te autobusy zaczynają i kończą swoją trasę w granicach Radomia - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Pozostałe autobusy pozostają bez zmian.

- Zdecydowaliśmy, że te autobusy, które wyjeżdżają poza Radom pozostawiamy w trybie rozkładu powszedniego. Jest to związane z tym, że niektórzy mieszkańcy Radomia muszą dojechać z samego rana do pracy lub dostać się do domu. Ci, którzy mieszkają w Radomiu maja dużo łatwiejsze połączenie autobusowe, więc mogliśmy zmniejszyć liczbę kursów - tłumaczy Dawid Puton.

Ważną informacją dla podróżujących jest także fakt, że tablice świetlne na przystankach nie będą pokazywały przewidywanych godzin odjazdów.

- Jest to spowodowane różnicami w czasach odjazdów między poszczególnymi dniami. Nie jesteśmy w stanie zmodyfikować systemu - mówi Puton.

W dalszym ciągu zawieszone jest kursowanie linii 20.