Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

CKE: terminy egzaminów bez zmian

czwartek, 02 kwietnia 2020 12:24 / Autor: Monika Nowakowska
foto: WChochoł/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ósmoklasiści i tegoroczni maturzyści żyją w w ciągłej niepewności - oczekują konkretnej decyzji rządu w sprawie tegorocznych egzaminów. W pełnej gotowości jest już Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Panedemia koronawirusa wprowadziła spore zamieszanie nie tylko w środowisku oświatowym ale także wśród dzieci i młodzieży. Obostrzenia i przejście na zdalne nauczanie spowodowały, że do dziś nie zapadła żadna decyzja odnośnie przeprowadzenia egzaminów w szkołach podstawowych i średnich. W pełnej gotowości jest już Centralna Komisja Egzaminacyjna. Ta już od stycznia prowadzi intensywne przygotowania do ich przeprowadzenia - mówi dyr. Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie Anna Frenkiel:

 

Do aktualnej sytuacji w oświacie odniósł się wiceprezydent Radomia Karol Semik. Jego zdaniem, sytuacja jest na tyle poważna, że już dziś władze powinny pomyśleć o przeniesieniu terminu egzaminów - mówi:

Egzamin ósmoklasisty mógłby być, zdaniem wiceprezydenta, zniesiony. - Warunkiem rekrutacji są wyniki na świadectwie końcowym i z egzaminu ósmoklasisty. W tym roku, wyjątkowo, można zrezygnować z przeprowadzenia tego egzaminu, a rekrutację przeprowadzić jedynie w oparciu o wyniki na świadectwie szkolnym. Kiedyś tak było - dodaje wiceprezydent.

Karol Semik odniósł się też do egzaminów maturalnych. Jego zdaniem mogłyby one zostać przeniesione na sierpień, a rekrutacja na studia we wrześniu.

Pod znakiem zapytania stoi też zakończenie roku szkolnego. Niewykluczone, że odbędzie się ono wirtualnie.

Egzaminy ósmoklasisty planowane są na 21 - 23 kwietnia, matury od 4 maja.

Zapraszamy do nas: