Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Wydarzenia

Majówka w czasach zarazy też może być udana!

środa, 29 kwietnia 2020 13:44 / Autor: Beata Okulińska
pixabay
Beata Okulińska

Przed nami majówka. Zazwyczaj spędzaliśmy ją w miejscowościach wypoczynkowych, w górach czy nad wodą, albo na imprezie plenerowej. A jaka będzie majówka w czasach zarazy?

Pamiętajmy, że zagrożenie epidemiologiczne wciąż istnieje i wciąż musimy przestrzegać zasad, które mogą nas i naszych bliskich uchronić przed zarażeniem. Czyli: staramy się ograniczać wyjścia z domu i przemieszczanie się, chodzimy w maseczkach, unikamy dużych skupisk ludzi, zachowujemy odstęp co najmniej 2 metrów od innych osób, staramy się nie korzystać z komunikacji publicznej - przypomina podinspektor Katarzyna Kucharska, rzecznik Mazowieckiej Policji:

W czasie majówki policja będzie patrolowała ulice i miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy - mówi Katarzyna Kucharska:

Mimo tych wszystkich ograniczeń nie oznacza to jednak, że mamy zamknąć się w czterech ścianach. Mamy całkiem sporo możliwości fajnego spędzenia majówki. Oto kilka z nich. Na początek propozycje dla tych, którzy chcą choć na krótki czas wyrwać się z domu. O miejscach, gdzie warto się wybrać i o tych, których lepiej unikać mówi Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu:

I jeszcze kilka propozycji dla domatorów i tych, którym brakuje imprez kulturalnych. Propozycje przedstawia Krzysztof Ninard:

Pamiętajmy, że to czy nasza majówka będzie udana, zależy przede wszystkim od nas. Udanego wypoczynku!

Zapraszamy do nas: