Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

88-latka nieprzyjęta do szpitala po dwóch dniach zmarła. Prokuratura wszczęła śledztwo

wtorek, 05 maj 2020 07:58 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Miała czekać trzy godziny na przyjęcie do szpitala, po dwóch dniach zmarła. Radomska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprzyjęcia do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego 88-letniej pensjonariuszki podradomskiego DPS-u z podjerzeniem udaru.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 kwietnia. 88-letnia pensjonariuszka jednego z podradomskich DPS-ów nie miała koronawirusa, jednak istniało podejrzenie, że kontaktowała się z osobą chorą. Pacjentka pierwotnie miała trafić do szpitala na Józefowie, ponieważ lecznica była najbliżej. W sobotę, 18 kwietnia oddział neurologiczny, na który powinna trafić kobieta - ze względów epidemicznych - nie przyjmował pacjentów. W związku z tym pacjentka została zawieziona karetką do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Tam ratownicy medyczni mieli czekać z kobietą trzy godziny, aż lecznica zgodził się przyjąć kobietę na oddział. Po dwóch dniach 88-latka zmarła.  

W czwartek, 30 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź nastąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny i lekarzy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - wyjaśnia prokurator Beata Galas - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu: 

Za nieudzielenie pomocy i nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od pół roku do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawę bada prokuratura, Radomski Szpital Specjalistyczny nie udziela komentarza. 

Zapraszamy do nas: