Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

Samorząd

Radny Woźniak z uznaniem o zmianach w kolegium prezydenckim

czwartek, 28 maj 2020 11:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radny Kazimierz Woźniak z zadowoleniem przyjął zmiany w kolegium prezydenckim w Radomiu. - To decyzje wewnętrzne prezydenta. Ma prawo, aby wybrać swoich zastępców - skomentował radny Woźniak ostatnie decyzje prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.

Radny Kazimierz Woźniak odniósł się odejścia wiceprezydenta Karola Semika. - Odbierałem go bardzo dobrze. Myślę, że był to najlepszy wiceprezydent od spraw oświatowych w Radomiu - powiedział radny Woźniak.

- Jeśli chodzi o nominację dla Mateusza Tyczyńskiego, to jestem przekonany, że będzie to dobry wiceprezydent, że sprawdzi się na tym stanowisku. To młody i ambitny człowiek. Pani Katarzyna Kalinowska jest również przygotowana, by przejąć oświatę - powiedział radny Woźniak.

W środę, 27 maja prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował o zmianach w kolegium prezydenckim. Od 1 czerwca sprawami edukacji i oświaty w Radomiu zajmować się będzie wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Tym samym przejmie obowiązki po wiceprezydencie Karolu Semiku, który z funkcją żegna się po ponad pięciu latach. Natomiast stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta powierzone zostało Mateuszowi Tyczyńskiemu - dotychczasowemu dyrektorowi Kancelarii Prezydenta Radomia.

Zapraszamy do nas: