Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Otwarcie wystawy IPN "TU rodziła się Solidarność"

wtorek, 30 czerwca 2020 08:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: IPN
Elżbieta Warchoł

TU rodziła się Solidarność. 1 lipca w samo południe na pl. Corazziego w Radomiu otwarta zostanie plenerowa wystawa przygotowana przez IPN.

W 53 miejscach na terenie całej Polski Instytut Pamięci Narodowej otworzy wystawę pt: 'TU rodziła się Solidarność”. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę powstania NSZZ 'Solidarność”. W środę, 1 lipca na pl. Corazziego w Radomiu otwarta zostanie plenerowa wystawa upamiętniająca strajki robotnicze z lipca, sierpnia i września 1980 r. Wystawa składa się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych, omawiających powstawanie 'Solidarności”. Teksty są prezentowane w języku polskim i angielskim. Ekspozycja została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Wernisaż o godz. 12.

Instytut Pamięci Narodowej inauguruje obchody 40. rocznicy powstania 'Solidarności”. Wystawa 'TU rodziła się »Solidarność«” będzie pokazana 1 lipca równocześnie w 17 miejscowościach rozsianych po całej Polsce, potem 21 lipca, 14 i 28 sierpnia. Tak powstanie w całej Polsce 'Biało-czerwony szlak: Tu rodziła się Solidarność”. Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu w Warszawie.

Druga taka wystawa w naszym regionie otwarta zostanie także 1 lipca o godz. 12 w Parku Miejskim w Końskich.

 

Zapraszamy do nas: