Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Stowarzyszenie „Karuzela” utworzy szkołę

czwartek, 02 lipca 2020 15:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomski Instytut Rozwoju Dziecka prowadzony przez Stowarzyszenie „Karuzela” dzięki rozbudowie będzie mógł poszerzyć ofertę o szkołę. Środki przekazane przez samorząd województwa pochodzą z PFRON i przeznaczone są właśnie na tzw. roboty budowlane dotyczące obiektów służących osobom z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie „Karuzela” dzięki ponad 128,5 tys. zł dotacji poszerzy działalność Instytutu Rozwoju Dziecka – Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji o nowe usługi edukacyjne. – Kilka lat temu rozpoczęłyśmy tworzenie Instytutu Rozwoju Dziecka. Jest to nasz pomysł, a tak naprawdę odpowiedź na potrzeby mieszkańców i naszych beneficjentów na kompleksową terapię dzieci – od małego dziecka po dzieci dorosłe, jeśli można tak powiedzieć – opowiada o projekcie Stowarzyszenia „Karuzela” jego prezes, Sylwia Waśkiewicz. – Zakładamy, że w instytucie będzie przedszkole, żłobek, szkoła podstawowa. Dodatkowo bardzo dobrze, na wysokim poziomie stojąca rehabilitacja zdrowotna dzieci.

Środki przekazane przez samorząd województwa pochodzą z PFRON. Do podziału było 17 mln złotych. Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

W obiekcie przy ul. Starokrakowskiej 135 w Radomiu, w którym będzie się mieścić przedszkole i szkoła podstawowa, wymienione zostaną podłogi, instalacja wodno-kanalizacyjna, dobudowana klatka schodowa i utworzone dodatkowe wejścia. Adaptacja tego budynku zakłada też dostosowanie łazienek do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zapraszamy do nas: