Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

"Jestem tak dobry w ukrywaniu się, że nigdy mnie nie zatrzymacie". A jednak...

środa, 29 lipca 2020 09:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KWP Radom
Weronika Chochoł

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego mazowieckiej policji zatrzymali 40-letniego wyszkowianina poszukiwanego listami gończymi m.in. za kradzieże z włamaniem przez kilka sądów w całym kraju. Kilka dni przed zatrzymaniem mężczyzna zadzwonił i poinformował, że jest poszukiwany, ale nie zostanie nigdy zatrzymany, bo jest za dobry w ukrywaniu się.

Mężczyzna od roku przebywał na wolności, chociaż poszukiwany był listami gończymi przez sądy z Lublina, Chełma i Mińska Mazowieckiego. Za kradzieże z włamaniem i przywłaszczenia mienia, do "odsiadki" zostało mu 9 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna był bardzo ostrożny ukrywając się przed policją. - 40-latek bardzo często zmieniał adresy zamieszkania, potrafił nawet cztery razy dziennie zmienić marki aut, którymi się poruszał - najczęściej były to luksusowe marki. Mieszkał też często u swoich przyjaciółek - relacjonuje Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. - Kilka dni przed zatrzymaniem zadzwonił na policję z terenu, poinformował mundurowych, że jest poszukiwany, ale jest tak dobry w ukrywaniu się, że nigdy nie zostanie zatrzymany:

40-letni mieszkaniec Wyszkowa zatrzymany został w Lublinie. Trafił już do aresztu.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje już 4 lata. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.