Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Samorząd

Poseł Kosztowniak krytycznie o nowym projekcie prezydenta Radomia

czwartek, 03 września 2020 13:46 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Zapowiadane przez prezydenta Radomia nowe stowarzyszenie samorządowe będzie politycznym projektem - uważa poseł Andrzej Kosztowniak. - To środowisko zdaje sobie sprawę z tego, że pod szyldem Platformy Obywatelskiej, nie będzie w stanie wygrać kolejnych wyborów - komentuje poseł Prawa i Sprawieldiwości.

O swoim pomyśle prezydent miasta Radosław Witkowski poinformował w ostatniej audycji Bilans Dnia. - W Radomiu doszliśmy do ściany. Jesteśmy w politycznym klinczu. Miasto potrzebuje nowej idei, spokoju, współpracy, dlatego zaproponuję nowe stowarzyszenie funkcjonujące ponad podziałami politycznymi. Mnie nie interesuje, kto ma jaką legitymację partyjną. Ważne, by myśleć o rozwoju miasta. Łatwiej o tym rozmawiać bez kontekstu politycznego – przekonywał prezydent Witkowski.

Nie zgadza się z tym poseł Andrzej Kosztowniak i były prezydent Radomia. - To ucieczka Platformy Obywatelskiej. Podobna formuła powstaje w innych miastach, gdzie rządzi Platforma Obywatelska. Zresztą Rafał Trzaskowski chce Nowej Solidarności - mówi poseł Andrzej Kosztowniak: