Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Niewielkie opóźnienie z powodu deszczu

wtorek, 08 września 2020 14:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Obfite opady deszczu sprawiły, że zakończenie prac na budowie Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza w Radomiu opóźni się o miesiąc czasu. Mówił o tym Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta, który był gościem Radia Plus Radom.

Prace miały się zakończyć w październiku. Mieliśmy problem z wodą, która zalała poziom minus 1. Musieliśmy wszystko osuszyć. Okazało się, że raz jeszcze trzeba było ułożyć płytki wewnątrz budynku. Dlatego wykonawca poprosił o wydłużenie czasu na oddanie inwestycji - tłumaczył Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta.

Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powstaje w wyremontowanym pawilonie ginekologicznym, obok którego stanął nowy obiekt. W budynku trwają właśnie prace wykończeniowe. Do nowego Centrum Rehabilitacji przeniesiony zostanie oddział szpitalny z ulicy Giserskiej. Pierwsi pacjenci będą tam przyjmowani za rok. Przed dyrekcją szpitala jeszcze zakupy wyposażenia i sprzętu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na przyszły rok, na ten cel zostało zapisane 4,5 miliona złotych. Przetargi, mogą być ogłoszone w tym roku, ale ich realizacja i płatności będą w 2021 roku.