Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Dzisiaj komunikacją miejską za darmo

wtorek, 22 września 2020 11:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

22 września, to od lat Dzień bez Samochodu - władze miasta zachęcają radomian do zostawienia kluczyków w domach i skorzystania w zamian z transportu publicznego. Uprawnienie obowiązuje wszystkich pasażerów bez wyjątków.

Od kilku lat - zgodnie z uchwałą radnych miejskich - radomska komunikacja jest bezpłatna 22 września oraz 1 listopada. Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do zostawienia kluczyków do własnego samochodu w domu i skorzystania, przynajjmniej w te dwa dni w roku, z transportu publicznego. Z przywileju tego mogą korzystać wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej bez wyjątków. Nie trzeba wówczas posiadać przy sobie żadnych dokumentów, np. dowodu rejestracyjnego auta.

Czy radomianie mają świadomość z jakich przywilejów mogą skorzystać tego dnia?

Miasto zachęca szczególnie do korzystania ze specjalnej linii przyśpieszonej E oraz do bezpłatnego odwiedzenia Muzeów Polskich Rowerów przy ul. Curie-Skłodowskiej. Placówka jest czynna w godz. 9-17. Około 60 prezentowanych w placówce eksponatów dokładnie pokazuje pełną historię roweru, od narodzin ponad 200 lat temu do lat 80. minionego wieku. Na żywo będzie można obejrzeć m.in. archaiczny welocyped, bicykle i rower bambusowy oraz przypomnieć sobie czasy dzieciństwa spędzone na składaku Wigry-3 albo Pelikanie.