Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

RADOM

Miasto wnioskuje o ponad 100 milionów zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

środa, 30 września 2020 13:59 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com Radosław Witkowski
Weronika Chochoł

Przebudowa wiaduktu na ul. Żeromskiego i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to inwestycje, na które Radom może otrzymać ponad 100 milionów dofinansowania. Miasto złożyło wnioski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowa wiaduktu Żeromskiego/Lubelska ma kosztować 75 milionów złotych i właśnie o taką kwotę na dofinansowanie tej inwestycji zawnioskowały władze Radomia. - W miejscu wiaduktu ma powstać tak naprawdę węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko - niezbędny element dla rozwoju i obsługi komunikacyjnej Portu Lotniczego Warszawa - Radom - mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński: 

Drugim wnioskiem złożonym do Funduszu jest opiewająca na 27 milionów rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. - Po pierwsze przepisy prawa obligują nas do tego, żeby radomski SOR przebudować, a z drugiej strony jest to wniosek o uzyskanie środków z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Bezwzględnie Szpitalny Oddział Ratunkowy wpisuje się w te założenia - wyjaśnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik: 

Złożone wnioski to druga transza rządowych pieniędzy, o które ubiegało się miasto. Do miejskiej kasy wpłynęły już ponad 22 miliony złotych z przeznaczeniem na inwestycje. Ze środków tych ma być m.in przebudowana ul Marii Fołtyn.