Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Policja

Europejski Nakaz Aresztowania dla podejrzanego o brutalne pobicie ekspedientki Żabki

poniedziałek, 05 października 2020 15:48 / Autor: Michał Kaczor
zdjęcie z monitoringu
Michał Kaczor

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec podejrzanego o brutalne pobicie ekspedientki sklepu przy skrzyżowaniu ulic Jasińskiego i Chrobrego w Radomiu.

Głównym podejrzanym w tej sprawie jest 37-letni Michał K. Z ustaleń śledczych wynika, że znajduje się on w Wielkiej Brytanii. Dlatego też sąd zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania.

 Rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu sędzia Arkadiusz Guza:

Do brutalnego pobicia doszło w niedzielę, 13 września po godzinie 20. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna w jasnej koszulce, któremu towarzyszą dwie inne osoby, najpierw rozbija butelkę o drzwi sklepu, a następnie bierze drewnianą paletę i uderza nią w witrynę. Ze środka wybiegła kobieta, próbująca powstrzymać napastnika, ale ten uderzył ją w twarz. Po chwili dobiegły do niego dwie inne osoby. Napastnika udało się na chwilę obezwładnić, jednak z pomocą przyszło mu dwóch innych mężczyzn. W dalszej części nagrania widać, jak agresor kopie kobietę w twarz, a ta pada bezwładnie na chodnik. Po chwili mężczyzna obezwładnił i skopał siedzącą inną osobę. Na koniec ponownie wziął paletę i rzucił w leżących ludzi.

Prokuratura postawiła mężczyźnie cztery zarzuty. Jeden z nich dotyczy usiłowania zabójstwa ekspedientki.