Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Maturzyści będą uczyli się stacjonarnie

piątek, 16 października 2020 15:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. A. Wróblewska/UM Radom
Michał Kaczor

Klasy maturalne będą uczyły się stacjonarnie. Taką decyzję podjęli dyrektorzy szkół w czasie spotkania z wiceprezydent Katarzyną Kalinowską.

W związku z obostrzeniami, które zaczną obowiązywać od jutra (17 października), wiceprezydent Katarzyna Kalinowska wzięła udział w konferencji z dyrektorami radomskich szkół.

- Klasy maturalne będą uczyły się w systemie tradycyjnym z uwagi na to, że są to uczniowie, którzy będą zdawali w tym roku szkolnym maturę i dyrektorzy uznali za priorytet, żeby mieli kontakt z nauczycielami – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Jeśli chodzi o pozostałe klasy w szkołach ponadpodstawowych, to decyzja będzie należała do dyrektora.

- Dyrektorzy, uwzględniając specyfikę placówek, zdecydowali, jaka to będzie forma. Taka praca rozpocznie się od poniedziałku. Dyrektorzy informują uczniów i rodziców, w jaki sposób będzie realizowana nauka, na Librusie  – mówi wiceprezydent.

Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska mówi, że dyrektorzy wprowadzili różne modele nauki hybrydowej.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją ogłoszoną wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego, w tzw. żółtej strefie, w której znajduje się Radom, od najbliższego poniedziałku szkoły ponadpodstawowe mają pracować w formie hybrydowej.