Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

RADOM

Opóźnienia przy budowie RCS! Są nowe terminy oddania hali i stadionu

czwartek, 22 października 2020 13:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu podpisał aneks na budowę Radomskiego Centrum Sportu. Hala ma być ukończona do 30 kwietnia, a stadion do 31 grudnia 2021 roku.

O przesunięciu terminu oddania hali, a tym bardziej stadionu, mówiło się w kuluarach już od kilku miesięcy. W zeszłym tygodniu w "Bilansie Dnia" wiceprezydent Mateusz Tyczyński nie wykluczył, że taka sytuacja może nastąpić.

Dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu podpisał aneks z firmą Betonox Construction. Zgodnie z jego treścią, budowa hali widowiskowo-sportowej ma zakończyć się do 30 kwietnia, a stadionu do 31 grudnia 2021 roku.

- O wydłużenie terminów wystąpił sam wykonawca, wskazując jako powody m.in. zwiększenie zakresu robót, wprowadzone przez państwo obostrzenia w związku z epidemią, istotnie, bezpośrednio i negatywnie wpływające na przebieg prac. Powyższe spowodowały nierealność ich wykonania w założonym pierwotnie terminie - czytamy uzasadnienie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Radny Łukasz Podlewski, przewodniczący Komisji ds. Budowy Radomskiego Centrum Sportu mówi o skandalu.

- Hala według zapewnień prezydenta i MOSiR-u była gotowa w 85%. Wykonawca, firma Betonox, nie potrafi zrobić 15% przez 12 miesięcy. Można mówić spokojnie o skandalu, z jakim mamy do czynienia. Jeśli chodzi o stadion, to patrząc na zaangażowanie głównego wykonawcy, to nie wierzę w dotrzymanie tego terminu. Prace jeszcze nie rozpoczęły się - mówi Łukasz Podlewski.