Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

RADOM

Szpitale nie przyjmują pacjentów z koronawirusem?

poniedziałek, 26 października 2020 20:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook (Mazowiecki Szpital Specjalistyczny)
Weronika Chochoł

- Mamy trudności w przekazywaniu pacjentów, u których wykryliśmy koronawirusa, ponieważ szpitale przeznaczone do leczenia takich chorych, odmawiają ich przyjęcia - mówi Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. 

W poniedziałek, podczas sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik przekazał informację o piśmie, które władze miasta otrzymały od zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. - Wczoraj szpital przysłał pismo, że nie przyjmuje pacjentów, ponieważ jest przepełniony.

Obecnie w naszym szpitalu hospitalizowanych jest 419 pacjentów. Pełne obłożenie jest m.in. na ortopedii, chirurgii, O.I.O.M czy neurologii. Nasz SOR ciągle pracuje na pełnych obrotach. Mamy trudności w przekazywaniu pacjentów, u których wykryliśmy koronawirusa, ponieważ szpitale przeznaczone do leczenia takich chorych, odmawiają ich przyjęcia. Radomski Szpital Specjalistyczny, mimo 220 łóżek do leczenia pacjentów z COVID-19, przejmuje od nas tylko kilku chorych tłumacząc, że musi zapewnić łóżka dla osób, np. z Warszawy i okolic. To niedopuszczalne.

Dziś zapadła decyzja o przyjmowaniu do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jedynie pacjentów z ziemi radomskiej. 

O szczegółach pisaliśmy tutaj