Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

RADOM

Gdzie po pomoc lekarską w czasie świąt?

wtorek, 22 grudnia 2020 15:57 / Autor: Monika Nowakowska
foto: wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka
Monika Nowakowska

Przed nami święta Bożego Narodzenia. Po pomoc lekarską możemy się udać do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Tradycyjnie w święta i dni ustawowo wolne od pracy w przypadkach nagłego zachorowania czy pogorszenia stanu zdrowia, pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mieszczącego się przy Mazowieckim szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Poradnie specjalistyczne będą nieczynne od 24 do 28 grudnia włącznie.

Poza szpitalem na Józefowie, osoby szukające porady lekarskiej mogą niezmiennie korzystać też z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W razie choroby lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent może niezmiennie szukać pomocy w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej niezależnie od miejsca zamieszkania i lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej u których złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udzieli porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) lub telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

- nagłego zachorowania

- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy

- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.