Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Dwa potrącenia w Radomiu - jedna osoba zginęła

środa, 23 grudnia 2020 07:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Sabolaslo)
Weronika Chochoł

78-letnia piesza zginęła w wyniku potrącenia, do którego doszło we wtorek na alei Jana Pawła II w Radomiu. W szpitalu przebywa natomiast 33-latka, która została potrącona na przejściu dla pieszych na Niedziałkowskiego. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło ok. godz. 16.30 na ul. Niedziałkowskiego w Radomiu. 24-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 33-latkę, która przechodziła na zielonym świetle. Kobieta została przewieziona do szpitala. Jak się okazało, kierowca opla nie miał prawa jazdy. 

Do drugiego wypadku doszło godzinę później na al. Jana Pawła II. 61-letnia kobieta kierująca seatem potrąciła w rejonie przejścia dla pieszych 78-letnią pieszą. Potrącona kobieta została zabrana do szpitala, gdzie zmarła. Policjanci zatrzymali kierującej seatem prawo jazdy. 

To niejedyny wypadek, do którego doszło w ciągu ostatniej doby. Do śmiertelnego zdarzenia doszło m.in w m. Czarna, a także w Wolanowie i Małomierzycach (więcej tutaj). Cały czas trwają prace na miejscu śmiertelnego wypadku w Żytkowicach (więcej tutaj). 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, stosowanie się do wyznaczonych ograniczeń prędkości oraz dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drogach.