Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

RADOM

Firma z Grudziądza poprowadzi Strefę Płatnego Parkowania

wtorek, 09 lutego 2021 13:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 28 kwietnia radomską Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego będzie obsługiwać nowa firma. Zwycięzca rozstrzygniętego dziś przetargu, City Parking Group z Grudziądza będzie świadczyła usługi przez najbliższe 4 lata.

W mieście pojawi się 86 nowych, wyprodukowanych w 2021 roku parkomatów umożliwiających opłatę za postój nie tylko bilonem, ale także kartą płatniczą czy blikiem. Rozszerzona zostanie także opcja płatności mobilnych. Zwycięska firma będzie musiała także stworzyć nową bazę danych oraz przeszkolić pracowników SPPN. Co istotne, serwisanci będą mieli na usunięcie ewentualnych usterek parkomatów do 30 minut od momentu zgłoszenia o informuje MZDiK.

Jak informuje MZDiK: Obecnie strefa obejmuje 27 ulic oraz 4 parkingi. Od 7 stycznia strefa parkowania została powiększona o 5 odcinków ulic, jednak opłaty za postój na tych ulicach będą obowiązywać dopiero wtedy, gdy zostaną one właściwie oznakowane.

Bez zmian pozostają opłaty, które zostały ustalone prawie 10 lat temu. Minimalna opłata wynosi 60 groszy za kwadrans postoju. Za pierwszą godzinę płacimy 2,40 zł, za drugą - 2,80 zł, za trzecią - 3,20 zł, a za czwartą i każdą kolejną - 2,40 zł. Opłaty te obowiązują od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 16:00 - informuje MZDiK.

Tag: