Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Przyłącz się do Polskiej Organizacji Wojskowej

czwartek, 04 marca 2021 13:59 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Można zostać członkiem Polskiej Organizacji Wojskowej. Oddział w Radomiu im. Jana Ponurego Piwnika prowadzi nabór kandydatów. 

Polska Organizacja Wojskowa Oddział w Radomiu imienia majora Jana Piwnika Ponurego prowadzi rekrutację kandydatów. Chętni muszą mieć skończone minimum 13 lat. Peowiacy biorą udział w szkoleniach z musztry, uczą się strzelania, samoobrony, dbają o wychowanie patriotyczne i historyczne. Uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych i rocznicowych czy historycznych. To propozycja dla dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn, którzy interesują się wojskiem i swoją przyszłość chcą związać z wojskiem. Dla niektórych to coś więcej. Szeregowy POW Dawid Chrobot jest od 7 lat w POW, dla niego to także forma rehabilitacji:

Kontakt z POW Oddział w Radomiu im. Jana Piwnika Ponurego pod numerem telefonu: 789 229 483.

Polska Organizacja Wojskowa jest organizacją przysposobienia wojskowego młodzieży polskiej oraz bezpośrednim spadkobiercą i kontynuatorem Polskiej Organizacji Wojskowej z lat 1914-1918/1919. Działa zgodnie z zasadami, celami i metodami wprowadzonymi przez jej założyciela Józefa Piłsudskiego. Działalność POW została wznowiona w 2012 r.