Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Ulica Starachowicka już z nową nawierzchnią

czwartek, 14 października 2021 08:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia

Kolejna ulica utwardzona w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Starachowicka - łącznik do ul. Wiosennej - na radomskim Idalinie ma 82 metry długości i wreszcie posiada asfalt. Jak to zwykle bywa w RPD utwardzenie poległo tylko na wykonaniu podbudowy oraz ułożeniu asfaltu, ale ten zabieg ułatwił życie zamieszkałym tam radomianom. Prace kosztowały prawie 66,5 tysiąca złotych - informuje MZDiK.

Wciąż trwają roboty przy kolejnych inwestycjach w ramach RPD. Obecnie utwardzane są: Stawowa, Prackiego, Torfowa i Mroza. Trwają także przygotowania do utwardzenia Godowskiej - czytamy na Fb MZDiK. .

Otwarto oferty na utwardzenie ulicy Zielnej. Do przetargu stanęło 6 firm. Najtańsza z ofert wynosi blisko 316 tysięcy, najdroższa jest o prawie 200 tysięcy droższa. Godne uwagi jest to, że 5 ofert mieści się w kwocie jaką Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował na to zadanie. W budżecie MZDiK na ten cel znalazło się455 tysięcy złotych. Teraz należy wszystkie oferty sprawdzić pod kątem formalnym i prawnym. O tym kto wykona utwardzenie ul. Zielnej dowiemy się za kilka tygodni.