Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Budowa stadionu: aneks nr ....

poniedziałek, 29 listopada 2021 12:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radomskie Inwestycje/FB
Michał Kaczor

Trwają prace przy budowie stadionu przy ul. Struga. Najwięcej dzieje się na trybunie północnej (od strony ul. 11 listopada).

- Wykonano ściany żelbetowe na zbiorniku retencyjnym, strop żelbetowy na narożniku północno-wschodnim, klatki schodowe na trybunie północnej, izolacje przeciwwodne na zbiorniku retencyjnym i jego pokrywę. Trwają prace murowe przy pomieszczeniach pod trybuną północną, naprawy uszkodzonych belek zębatych. W tej chwili kładzione są podkłady pod posadzki w pomieszczeniach pod trybuną północną. Prowadzone są prace ziemne w narożniku północno-zachodnim. Wzmacniane są też fundamenty pod trybuną południową. W międzyczasie zdjęto półfabrykaty z trybuny południowej i usunięto zasypki z komór żelbetowych. Na całym obiekcie montowana jest instalacja odgromowa. Prowadzone są też prace prowadzenia przewodów elektrycznych i tworzenia kanalizacji pod nie. Jeśli chodzi o dział sanitarny, to prowadzone są prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej pod trybuną północną - mówi Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Udało się też dokonać zmiany w projekcie. Dotyczy to sektora gości.

- Będzie on znajdował się w narożniku. Poruszaliśmy również kwestie związaną z dodatkowymi miejscami pod trybuną. Projektakt nie wyraził zgodę na umieszczenie tam dodatkowych pomieszczeń, ze względu na określenie niezbędnej powierzchni dla kibiców, którzy będą znajdować się na obiekcie podczas meczów. W najbliższym czasie czeka nas podpisanie aneksu terminowego. MOSiR jest również na etapie ustalania kosztów realizacji trybuny zachodniej - od strony ul. Jordana. Ma być ona wykonana w stanie surowym. Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to MOSiR jest na etapie ustalania, czy konstrukcje będą mogły być wykorzystane i przytwierdzone do istniejących elementów - mówi Łukasz Podlewski, przewodniczący komisji doraźnej ds. budowy RCS.

Konieczne będą kolejne aneksy w sprawie budowy stadionu. Nie wiadomo jednak ile i na jaką kwotę.

- Rosną koszty materiałów i usług. One nie mogą być wykonywane na cztery miesiące przed realizacją, bo ceny zmieniają się. Wykonawca chce tworzyć kosztorysy na bieżąco - tłumaczy Robert Dębicki.

Zakończyły się prace budowlane przy hali Radomskiego Centrum Sportu. Obecnie trwa procedura odbioru obiektu przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.