Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

Czasopisma punktowane UT-H

czwartek, 02 grudnia 2021 18:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

1 grudnia ukazał się nowy wykaz czasopism naukowych punktowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.Na liście znalazły się również czasopisma wydawane przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu.

- To wyraźny dowód, że uczelnia podąża we właściwym kierunku nieustannie podnosząc poziom prowadzonych badań naukowych. Nasze czasopisma nie są ograniczone wyłącznie do środowiska radomskiego, publikują w nich uczeni z całego kraju, a także ze świata. Cały szereg publikacji ukazuje się tu w językach obcych. Wszystkie złożone do druku artykuły przechodzą przez rygorystyczną procedurę anonimowych recenzji. Nad wysokim poziomem czasopism czuwają Rady Wydawnicze złożone z uczonych o wysokim autorytecie. W proces publikacji zaangażowane są wydziałowe zespoły uczonych i Wydawnictwo UTH. Nasze wysiłki zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dołożymy starań, byśmy w następnej ewaluacji wspięli się na jeszcze wyższy poziom punktowej indeksacji - chwali rzecznik uczelni prof. Dariusz Trześniowski.

 Czasopisma z ministerialnej listy:

1. “Central European Review of Economics & Finance” – 40 pkt. Jednostka prowadząca: Wydział Ekonomii i Finansów.

2. „Journal of Automation, Electronics and Electrical” – 40 pkt. Jednostka prowadząca: Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki.

3. „Journal of Civil Engineering and Transport Engineering” – 40 pkt. Jednostka prowadząca: Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki.

4. „Radomskie Studia Filologiczne” – 20 pkt. Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczno-Pedagogiczny.Ponadto należy wspomnieć o czasopiśmie, które także znalazło się na liście MEiN, które wydawane jest w Radomiu przez Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli, a które współtworzą pracownicy naszego Uniwersytetu:

5. „Rocznik Naukowy Duszpasterstwa Nauczycieli” – 20 pkt. W redakcji pracownicy Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego.