Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Wydarzenia

Niepełnosprawni są wśród nas

piątek, 03 grudnia 2021 10:20 / Autor: Magdalena Król
fot. Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu
Magdalena Król

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności. Celem corocznych obchodów jest zwiększenie świadomości publicznej o ograniczeniach z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.

- Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami to również nasze święto, ale my obchodzimy go każdego dnia - mówi Justyna Głuchowska ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu.

Ogromny wpływ na przyszłość osób niepełnosprawnych ma szkoła. Szkoła to bowiem nie tylko wiedza, ale też zdobywanie kompetencji społecznych i zdolności radzenia sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.

- Staramy się cały czas zkolić i zdobywać wiedzę na temat różnego rodzaju metod, które naszym uczniom pomogą w codziennym funkcjonowaniu - dodaje Justyna Głuchowska.

 

W tym dniu Justyna Głuchowska ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu złożyła wszystkim osobom niepełnosprawnym życzenia:

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami został ustanowiony w 1992 roku.