Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

RADOM

W szpitalu na Józefowie powstał ośrodek bariatryczny

czwartek, 30 czerwca 2022 18:11 / Autor: Michał Kaczor
fot. MSS
Michał Kaczor

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wzbogacił się o ośrodek bariatryczny. Leczenie w nim znajdą pacjenci z problemem otyłości.

Ośrodek wchodzi w skład oddziału chirurgii ogólnej, onkologicznej i metabolicznej. Kieruje nim lekarz Tomasz Szadkowski.

Szpital nawiązał współpracę z Instytutem Człowieka Świadomego, który prowadzi kampanię #wNOWYMkształcie. Działają tam specjaliści, pacjenci, towarzystwa naukowe oraz stowarzyszenia, które walczą z problemem otyłości.

- W  ramach Ośrodka prowadzone są konsultacje bariatryczne, które odbywają się w  każdy piątek w  godzinach od 12 do 14. By się na nie zapisać, trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii ogólnej. Konsultacje zostały zorganizowane tak, by pacjent miał zapewnioną kompleksową opiekę medyczną i  diagnostyczną. Osoba zakwalifikowana do leczenia jest przygotowywana do operacji przez zespół specjalistów: chirurga, internistę, anestezjologa, dietetyka, psychologa, pielęgniarkę. W  razie potrzeby mogą odbyć się również konsultacje ze specjalistami innych dyscyplin medycyny - mówi Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Pacjent może liczyć również na szereg badań specjalistycznych, np. badania laboratoryjne, USG brzucha, EKG, echo serca, RTG klatki piersiowej, czy spirometrię.

- Ośrodek posiada pełne zaplecze sprzętowe, personalne oraz lokalowe do wykonywania zabiegów bariatrycznych. Operacje te odbywają się w  salach Bloku Operacyjnego naszego szpitala, które są wyposażone w  nowoczesną aparaturę niezbędną do przeprowadzania tego typu zabiegów - tłumaczy Gajewska.

Powstała także grupa na Facebooku "Pacjenci Ośrodka Bariatrycznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego". Znajdziecie ją TUTAJ.

Można tam wymieniać się doświadczeniami na temat życia przed i po operacji bariatrycznej.

By zapisać się na konsultacje należy zadzwonić pod numer telefonu 48 361 36 00 .