Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

RADOM

60 lat RTN i promocja VI tomu Radomskich Studiów Humanistycznych

poniedziałek, 20 listopada 2023 11:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Radomskie Towarzystwo Naukowe i Resursa Obywatelska zapraszają na na promocję VI tomu Radomskich Studiów Humanistycznych oraz spotkanie z autorami zawartych w nim artykułów. Spotkanie odbędzie się w Resursie Obywatelskiej 29 listopada 2023 roku o godz. 18.00.

VI tom Radomskich Studiów Humanistycznych jest pokłosiem zeszłorocznej konferencji pt: Przemysł między Wisłą a Pilicą w XIX i XX wieku – dzieje i dziedzictwo, zorganizowanej przez Resursę i RTN, a zarazem wznowieniem cenionego periodyku, wydawanego wcześniej przez Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia. Na stronie www.rocznik.radom.pl można się już zapoznać z elektroniczną wersją bieżącego tomu studiów.

Promocja wydawnictwa wpisana jest w ciąg wydarzeń związanych z jubileuszem 60-lecia RTN, który będzie świętowany tego dnia. Stąd też na godz. 19.00 przewidziana jest prezentacja innej książki, świeżo wydanej przez Towarzystwo – Pomału i pieszo. Śladami Pawła Klimczuka. Jego autorka – Ewelina Matuszkiewicz zabiera czytelników na wędrówkę śladami swojego pradziadka, zasłużonego dla Kozienic nauczyciela, regionalisty i społecznika oraz autora monografii krajoznawczej Nasz Powiat (1928). Z kolei na godz. 20.00 zaplanowane zostało spotkanie okolicznościowe członków i sympatyków RTN, podczas którego nie zabraknie wspomnień z 60-letnich dziejów towarzystwa.

A. Kosztowniak pod info