Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

By zimowy wypoczynek był bezpieczny

piątek, 12 stycznia 2024 14:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Przed nami ferie zimowe. Dla wielu rodzin to okres wyjazdów, często w miejsca położone daleko od domu i w górach. Ze względu na porę roku podróże te mogą być nie tylko długie, ale również męczące. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii samochodu lub innych nieprzyjemnych zdarzeń, warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i przygotowanie auta.

Mazowiecka drogówka apeluje o ostrożność i rozwagę. Udziela też kilku bezcennych, ale też podstawowych rad. Po pierwsze opony, ale dobrze jest także skontrolować hamulce, akumulator, światła, płyn chłodniczy czy płyn do spryskiwaczy. Policja przypomina również o odśnieżaniu samochodów i odmrażaniu szyb - podpowiada Marcin Sawicki z mazowieckiej drogówki:

Zimowe ferie to zabawy na śniegu i lodzie. Tu też konieczne jest zachowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. - Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów czy stawów. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem - mówi Agnieszka Guza, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Bardzo niebezpieczne mogą być też kuligi - dodaje naczelnik:

Funkcjonariusze będą również kontrolować autobusy oraz kierowców wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek:

Policjanci zwrócą uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, czas pracy kierowców, uprawnienia kierujących oraz ich stan psychofizyczny i trzeźwość - tłumaczy Marcin Sawicki:

Ferie w woj. mazowieckim potrwają do 28 stycznia.