Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

Rycerze Kolumba apelują o pomoc Ukrainie

piątek, 01 marca 2024 18:35 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Milena Brzyska
Milena Brzyska

W ramach trwającego Wielkiego Postu trwa akcja „Paczka dla potrzebujących w Ukrainie”. - Do tej pory Rycerze Kolumba przekazali 250 tys. paczek, z czego 30 tys. z Radomia. Jesteśmy bardzo dumni – podkreśla Andrzej Anasiak, Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba.

Dzieło "Paczka dla potrzebujących w Ukrainie" zainicjowali Rycerze Kolumba z Rady 14004 w ramach Jałmużny Wielkopostnej. - Chcemy pomagać i zachęcać do pomocy - podkreślają. Dla wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło miłosierdzia, Rycerze przygotowali kartony, w których znajduje się lista produktów spożywczych, jakie można do nich spakować. Gotowe kartony są rozdawane w Domu McGivneya, który znajduje się przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Lista rekomendowanych produktów to min.: mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy. Na początku marca zebrane paczki zostaną spakowane na palety i wysłane na Ukrainę, gdzie miejscowi Rycerze Kolumba, dostarczą je do najbardziej potrzebujących rodzin. 

Do pomocy zachęca Andrzej Anasiak, Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba:

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 17 lat i liczą ponad 7 tysięcy członków działających w blisko 300 parafiach na terenie 33 diecezji. Ich krajowym przywódcą, delegatem stanowym, jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, kapelanem stanowym, jest metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.