Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

RADOM

Spacery po blokowiskach Radomia – Południe

poniedziałek, 20 maj 2024 14:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska
Elżbieta Warchoł

Czwarty ze spacerów po osiedlach Radomia odbędzie się w piątek, 24 maja 2024 roku. Marek Ziółkowski poprowadzi spacer ulicami osiedla Południe. Początek o godz. 18 róg ulic Sycyńskiej i Trojańskiej. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Podczas trzykilometrowego spaceru będzie można dowiedzieć się m.in., w którym kierunku blokowisko miało być rozbudowywane, co go łączy z poetą Janem Kochanowskim oraz gdzie dawniej znajdowały się wysypisko śmieci, schronisko dla zwierząt czy plenerowa wytwórnia betonowych płyt wykorzystywanych do budowy bloków - mówi Damian Drabik z Resursy Obywatelskiej. Uczestnicy będą mogli ponadto: zobaczyć najstarszą w Radomiu przydrożną kapliczkę, dowiedzieć się, gdzie rosną i ile jest dębów upamiętniających papieża Jana Pawła II oraz ile centymetrów w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło najokazalszemu drzewu tego gatunku. Spacer zakończy się tradycyjnie słodkim poczęstunkiem, kawą i herbatą, tym razem w Klubie Osiedlowym Południe.

Start o godz. 18 - róg ulic Sycyńskiej i Trojańskiej, naprzeciwko pętli autobusowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.