Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie

REGION

Sukces uczniów z regionu radomskiego!

środa, 08 czerwca 2016 11:07 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Za nami wojewódzki finał XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie z Lesiowa i Jedlińska.

W kategorii szkół podstawowych na drugim miejscu uplasował się Kacper Bachanek - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesiowie. Drużyna z Lesiowa zajęła również 4 miejsce w rywalizacji grupowej.

Wśród gimnazjów nie było lepszych od uczniów z Jedlińska. Najlepszy wynik indywidualny zdobyła Aleksandra Wolak z Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku. Uczniowie tej szkoły zajęli również pierwsze miejsce w klasyfikacji grupowej.

W finale udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych i 10 drużyn z gimnazjów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testami dotyczącymi ruchu drogowego, na rowerach przejechali miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód. Pokazali także swoje umiejętności związane z pierwszą pomocą.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą województwo mazowieckie podczas finałów ogólnopolskich w Krośnicy i Izbicku.