Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

REGION

Naturalne wsparcie dla rodzin

czwartek, 27 września 2018 11:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Naprotechnologia pomaga niepłodnym parom z Mazowsza.

W Szpitalu Bródnowskim realizowany jest program wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców Województwa Mazowieckiego. Od 2017 roku z programu skorzystało 60 par. Dzięki staraniom lekarzy i wdrożenia leczenia w ciąże udało się zajść czterem kobietom. Leczenie opiera się przede wszystkim na naturalnych metodach- mówi Monika Pazura- Turowska koordynatorka programu w Szpitalu Bródnowskim.

Program cieszy się dużą popularnością – podkreśla rzecznik Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Piotr Gołaszewski.

Szpital rusza z kolejną odsłoną programu – dodaje Piotr Gołaszewski.

Samorząd województwa na dwuletni program naprotechnologii przeznaczył 300 tysięcy złotych. W tym czasie z pomocy może skorzystać 120 par.

Kolejne pieniądze z Unii Europejskiej trafią do stolicy oraz podwarszawskich gmin. Już niebawem wsparcie unijne trafi do gminy Jabłonna na budowę kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych. Kobyłka, natomiast zainwestuje fundusze w budowę parkingu Parkuj i Jedź przy przystanku kolejowym PKP Kobyłka. Z kolei przychodnie w Piastowie i na warszawskim Żoliborzu przeznaczą środki unijne na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Wszystkie te inwestycje poprawią jakość życia mieszkańców – mówi wicemarszałek Mazowsza Elżbieta Lanc.

Parking Parkuj i Jedź ma ułatwić transport osobom dojeżdżającym do stolicy do pracy czy uczelni -zaznacza burmistrz Kobyłki Robert Roguski.

W transport inwestuje również gmina Jabłonna. Tu powstaną ścieżki rowerowe – dodaje wójt Jarosław Podorski.

Z kolei przychodnie w Piastowie oraz na Żoliborzu otrzymają między innymi urządzenia do badań USG oraz EKG.

Od lat pomagają dzieciom, teraz razem z władzami Mazowsza spróbują leczyć innych pacjentów. W Warszawie powstanie klinika „Budzik” dla pacjentów dorosłych. Przypomnijmy, że obecny ośrodek w Międzylesiu działa na rzecz dzieci, które są w śpiączce. Dziś podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia drugiej takiej placówki obok Szpitala Bródnowskiego - mówi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Kolejka oczekujących na specjalistyczne leczenie jest długa - podkreśla prezes fundacji Akogo Ewa Błaszczyk.

Nowa placówka pozwoli rozpocząć kolejny program leczenia osób, które są po ciężkich urazach mózgu - dodaje Ewa Błaszczyk.

Ośrodek przy Szpitalu Bródnowskim powstanie w ciągu kilku lat. Obecnie władze Mazowsza oraz przedstawiciele fundacji szukają sponsorów tej inwestycji.