Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Stop rakowi piersi

środa, 12 czerwca 2019 17:31 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Fundacja Energia-Działanie w Kozienicach zaprasza do udziału w IV edycji kampanii Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi.

Kampania odbędzie się w dniach 15-16 czerwca w Kozienicach. Organizatorzy przekonują, że dotychczasowe działania przyniosły efekty.

- Sfinansowaliśmy w ponad 60% badanie USG piersi u 585 kobiet, wśród których u 40 zostały wykryte zmiany hiperechogeniczne i hypoechogeniczne w strukturze piersi - do dalszej diagnostyki. Powołaliśmy do życia 8 miejsc przyjaznych. Wsparliśmy również leczenie i rehabilitację naszej koleżanki Idy Murawskiej – wieloletniej nauczycielki matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach oraz innych naszych podopiecznych, które zmagają się z chorobami nowotworowymi - informują organizatorzy.

Fundacja nawiązała współpracę z prof. Zbigniewem Noweckim oraz dr Katarzyną Pogodą, a także z wolontariuszkami ze Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum.

Organizatorzy zaplanowali wykład dotyczący wczesnej diagnozy nowotworu piersi oraz instruktażu samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów. Do tego odbędzie się piknik rodzinny.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej kampanii zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe kobiet z terenu Kozienic walczących z nowotworem, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz na badanie USG piersi kobiet z Ziemi Kozienickiej w przedziale wiekowym 18-49 lat, które w ramach poprzedniej kampanii nie zdołały poddać się badaniu.

Zapisy na stronie https://idaczerwcowa.pl