Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Ziemia Przysuska stawia na OZE

czwartek, 19 grudnia 2019 12:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Powiat przysuski weźmie udział w programie, którego celem będzie propagowanie odnawialnych źródeł energii.

Zdaniem starosty Mariana Niemirskiego będzie to kolejny krok w kierunku zwalczania niskiej emisji, pozyskania zielonej energii, ale to co najważniejsze, zapewni korzyści mieszkańcom poprzez obniżenie ceny energii

Przypomnijmy, że od lat polityka energetyczna w Europie, a tym samym również w Polsce, kładzie coraz większy nacisk na zmianę miksu energetycznego w systemach energetycznych i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w dużo większym zakresie. Polityka Unii Europejskiej w kwestii ograniczania emisji dwutlenku węgla wymusiła na krajach członkowskich różnorodne działania. Ich efektem jest rozwój sektora odnawialnych źródeł energii, czyli transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Działania podejmowane przez Grupę Kapitałową Enea mają służyć osiągnięciu nadrzędnego celu unijnej polityki energetycznej i klimatycznej, jakim jest redukcja emisji CO2.

Szczególnie dla regionów dotkniętych bezrobociem odnawialne źródła energii stwarzają nowe możliwości w zakresie powstawania miejsc pracy, promowania rozwoju regionalnego, jak również korzyści ekologicznych, przede wszystkim ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Zapraszamy do nas: