Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

Końskie

Świętokrzyskie szkoły branżowe i technika z unijnym dofinansowaniem

niedziela, 19 stycznia 2020 11:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. swietokrzyskie.pro
Weronika Chochoł

Dwa tysiące uczniów świętokrzyskich szkół branżowych i techników skorzysta z kolejnych ośmiu projektów unijnych, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali umowy z autorami projektów.

Projekty są skierowane do 15 szkół branżowych i techników z województwa świętokrzyskiego. Dzięki nim uczniowie będą mogli brać udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, specjalistycznych kursach zawodowych. Część uczniów weźmie udział w płatnych stażach u pracodawców. Projekty to również korzyść dla siedemdziesięciu nauczycieli, którzy będą mieli nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale również uaktualnić posiadaną wiedzę. Skorzystają również szkoły - placówki bowiem wzbogacą się o nowoczesne wyposażenie pracowni i warsztatów.

Łączna wartość projektów to 13,3 mln zł. Z tych pieniędzy skorzystają szkoły z Kielc, Sandomierza, Staszowa, Połańca, Końskich, Stąporkowa, Starachowic oraz Chrobrza (powiat pińczowski) i Sichowa Dużego (powiat staszowski).

Za zaangażowanie w tworzenie projektów, a przez to w rozwój szkolnictwa zawodowego dziękowała Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego: - Jestem przekonana, że fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego zostaną dobrze wykorzystane, a młodzi ludzie, uczestniczący w tych projektach, zyskają szansę na zdobycie dobrej pracy po ukończeniu szkoły. W tym roku Urząd Marszałkowski planuje ogłosić kolejne konkursy dla szkół zawodowych, już teraz gorąco zachęcam Państwa do składania wniosków.

Kolejny konkurs na dofinansowanie projektów wspierających szkoły branżowe województwa Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosi w kwietniu.

Zapraszamy do nas: