Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Drogowcy wysłuchali mieszkańców gminy Kozienice. Kiedy obwodnica miasta?

wtorek, 28 stycznia 2020 18:24 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Na terenie miasta i całej gminy Kozienice realizowanych będzie wiele prac, których inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dlatego w najbliższym czasie możemy spodziewać się wielu spotkań z mieszkańcami w celu przeprowadzenia konsultacji. Jedno z nich dotyczące drogi krajowej nr 48 odbyło się we wtorek, 28 stycznia.

W urzędzie miejskim w Kozienicach mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami GDDKiA oraz projektantem koncepcji przebudowy drogi krajowej 48 na odcinku od Janikowa do Brzeźnicy.

 - Chcemy, żeby do mieszkańców dotarła informacja co jest planowane, jak to ma wyglądać. Chcemy również, żeby inwestor usłyszał głos mieszkańców – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski:

Droga, o której mowa ma zostać dostosowana do standardów drogi o ruchu przyspieszonym. Warunkuje to szereg zmian, które będą musiały zostać wprowadzone. Mówił o nich Leszek Sekulski, zastępca dyrektora warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Jak się okazało, spotkanie było potrzebne, ponieważ mieszkańcy mieli wiele uwag do zaproponowanej koncepcji:

Autorem koncepcji przebudowy DK48 jest firma z Olsztyna Arkas-Projekt. Jej szef, Arkadiusz Obidziński jest otwarty na uwagi mieszkańców. Zaznacza jednak, że nie wszystkie będą mogły zostać uwzględnione. - Musimy kierować się zasadami bezpieczeństwa w ruchu i wytycznymi inwestora – powiedział Arkadiusz Obidziński:

Mieszkańcy mają czas do 7 lutego, żeby składać wnioski w formie pisemnej w urzędzie miejskim w Kozienicach. Jak mówi Leszek Sekulski, wnioski zostaną przekazane do wykonawcy projektu, a następnie mieszkańcy otrzymają informację zwrotną czy i w jakim stopniu zostały uwzględnione:

 Z zapowiedzi Leszka Sekulskiego wynika, że w Kozienicach będzie się dużo działo. W ciągu pięciu lat zakończy się przebudowa dróg krajowych w mieście i gminie, a wtedy będzie można mówić o budowie upragnionej przez mieszkańców obwodnicy. Jednak według dyrektora pojedziemy nią najwcześniej w 2030 roku:

Zakończenie prac nad odcinkiem Janików-Brzeźnica zaplanowano na rok 2024.