Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 12 czerwca 2020 10:12 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

O przeprowadzce ZOL-u, książkach dla seniorów oraz oddziałach mistrzostwa sportowego w I LO mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Funkcjonujący przy opoczyńskim szpitalu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przeprowadzony został do wyremontowanego budynku. Zajął pomieszczenia dawnego oddziału płucnego, wyjaśnia starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Bo właśnie dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić także wyposażenie do ZOL-u. Chodzi głównie o łóżka i szafki, wyjaśnia wicedyrektor szpitala Dagmara Junknikiel-Rosiak.

Dyrekcja szpitala ma nadzieję, że z czasem uda się zwiększyć ilość miejsc na ZOL-u.

 

Powiatowe placówki otrzymały kolejną transzę maseczek. Tym razem jest to wsparcie przekazane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Opocznie, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Do DPS-u w Niemojowicach i Drzewicy trafiać będą również książki. Wszystko za sprawą nowej akcji, do wzięcia udziału w której zachęca opoczyńskie starostwo.

Pierwszą pulę książek, także nowych przekazała seniorom Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie.

 

Oddziały mistrzostwa sportowego powstaną w I Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie. Przygotowania do ich utworzenia trwały długo, ale wszystkie formalności udało się załatwić na czas, przyznaje starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Jeżeli będą chętni, oddział mistrzostwa sportowego powstanie przy I LO od września, wyjaśnia Zbigniew Sobczyk, wicedyrektor placówki.

Będziemy chcieli zachęcić uczniów do uprawiania właśnie siatkówki, mówi Rafał Skoczylas, prezes klubu Volley Żelazny, który podpisał z Powiatem Opoczyńskim umowę o współpracy.