Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Opoczno

Nowe zakażenia w powiecie opoczyńskim

środa, 24 czerwca 2020 15:26 / Autor: Marcin Prejs
Fot Pixabay
Marcin Prejs

Do 399 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie opoczyńskim. To o 13 więcej niż wczoraj. Wśród zakażonych jest ósmoklasista i uczestnik pogrzebu.

Opoczyński sanepid przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w powiecie. Wynika z nich, że udało się już opanować sytuację zarówno w parafii w Domasznie, gdzie potwierdzonych zostało ostatecznie 20 zakażeń koronawirusem, jak i wśród osób bawiących się na weselu w Kotfinie. Tu ostateczna liczba zakażonych weselników wzrosła do 33. Przebadani zostali też pracownicy oraz dzieci jednego z opoczyńskich przedszkoli. Tu całe szczęście nie stwierdzono nowych zachorowań. Te jednak pojawiają się w innych miejscach powiatu.

– To dziecko dodatnie, zakażone, które brało udział w egzaminie ósmoklasisty. Również ono jako ministrant służyło do mszy. Trzeba więc zbadać księży i kolegów z egzaminu – mówi Marianna Rożej, dyrektor sanepidu w Opocznie.

Informuje także o zakażonym uczestniku pogrzebu. Duże ognisko choroby jest również w Paradyżu. Tam chory mężczyzna zaraził członków swojej rodziny.

W związku z panującą w powiecie opoczyńskim sytuacją epidemiczną Marianna Rożej apeluje do mieszkańców, by nadal stosowali się do obowiązujących obostrzeń. – Jak idziemy do sklepu, do kościoła zachowajmy odległość nawet nie dwóch metrów od drugiego człowieka, ale pięciu. Wietrzmy wszystkie pomieszczenia, nośmy maseczki i unikajmy masowych spotkań – mówi dyrektor sanepidu.