Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

REGION

Pozwalają dzieciom uwierzyć w siebie

czwartek, 06 sierpnia 2020 12:37 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W naszym regionie działa tzw. Akademii Przyszłości, która daje szansę na zmianę historii życia dzieciom, które w siebie nie wierzą i zmagają się z trudnościami w szkole – w nauce i relacjach. Akademia właśnie tworzy struktury w Kozienicach i ty również razem z nią możesz zmienić czyjeś życie.

Wolontariusze Akademii Przyszłości, tzw. tutorzy, spotykają się z dzieckiem na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. - To co będą robili zależy tylko od kreatywności wolontariusza, mogą się razem pouczyć, pograć w planszówki lub zwyczajnie pójść na lody – mówi Maria Podwysocka – koordynator regionalny w Akademii Przyszłości na terenie Radomia i Kozienic:

Do kogo skierowana jest taka forma pomocy? O tym decyduje dyrektor szkoły i tzw. koordynator szkolny, najczęściej psycholog lub pedagog. - Z reguły są to dzieci, które mają problemy w nauce lub trudną sytuację w domu – zaznacza Maria:

Spotkania z wolontariuszami sprawiają, że dzieci przełamują swoje bariery,uczą się pokonywać dotychczasowe trudności i rośnie w nich poczucie własnej wartości:

Pomoc nie skupia się wyłącznie na spotkaniach w szkole. Są też wyjścia do kina, teatrów, parku trampolin, czy tzw Fotel Prezesa? Co to takiego? Wyjaśnia Maria Podwysocka:

Idea Akademii Przyszłości jest ci bliska i również chciałbyś zmieniać przyszłość dzieci na lepsze? Nic prostszego. Wystarczy dołączyć do armii SuperW. Jak to zrobić, wyjaśnia koordynator regionalny:

- Akademia Przyszłości to młodsza siostra Szlachetnej Paczki, dlatego współpracuje z nią pod wspólnym szyldem Stowarzyszenia Wiosna - mówił Mateusz Mikulski, lider rejonu kozienickiego Szlachetnej Paczki:

Ze względu, że Szlachetna Paczka ma już swoje struktury w Kozienicach będzie wspierała logistycznie Akademię Przyszłości, która struktury dopiero tworzy, spotykając się z dyrektorami szkół.