Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

REGION

Najlepsi nauczyciele i uczniowie na Mazowszu nagrodzeni

czwartek, 17 września 2020 18:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: mazowia.pl
Monika Nowakowska

Dorota Dróżdż z LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, Renata Jesionek z PSP nr 14 w Radomiu, Paweł Kowalski z ZSO im. J. Kilińskiego w Mogielnicy, Aneta Łabęcka – Pasek z PSP nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu, Dorota Ługowska z PSP nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu i Katarzyna Torzewska z PSP nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu - laureatami trzeciej edycji konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020". Najlepszym uczniem szkoły zawodowej został Robert Jurek z ZS nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.

Spośród nauczycieli, którzy w zeszłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego wybrano 36 najlepszych nauczycieli. Dziś zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Adama Struzika. Jak podkreśla marszałek, praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wśród których są laureaci programów stypendialnych realizowanych przez samorząd Mazowsza, zasługuje na uznanie i nagrodę:

– Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów musze przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty - mówi.

Do trzeciej edycji konkursu „Opiekun stypendysty 2019/2020" samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka" oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych") w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów), a także pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów). Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.