Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Kozienice

Poznawaj powiat kozienicki szlakiem regionalnych smaków

wtorek, 22 września 2020 12:09 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kozienice pełne są atrakcji turystycznych: ośrodek wypoczynkowy, jezioro, Puszcza Kozienicka. Jednak już niedługo mogą przyciągać tzw. turystów kulinarnych. W czwartek premiera szlaku kulinarnego „Smaki Ziemi Kozienickiej”.

Jak przyznaje Irena Bielawska, prezes Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, stowarzyszenie od dawna marzyło o stworzeniu szlaku kulinarnego promującego lokalne potrawy Ziemi Kozienickiej. Teraz, dzięki dofinansowaniu od samorządu Mazowsza, marzenie to urzeczywistni się:

Piekarnie, restauracje czy cukiernie rozpoznamy po charakterystycznej tablicy informacyjnej świadczącej o przynależności do szlaku. Natomiast w menu, potrawy typowe dla Ziemi Kozienickiej będą oznaczone specjalnym symbolem. Mapę szlaku biegnącego przez cały powiat znajdziemy w specjalnej broszurze. Jej premiera będzie połączona z oficjalnym otwarciem szlaku w czwartek 24 września w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

14:00 – 14:15 – Rejestracja uczestników

14:15 – 14:30 – oficjalne otwarcie konferencji

14:30 – 15:00 – prezentacja - „Dobre, bo lokalne – Szlak Kulinarny Smaki Ziemi Kozienickiej”

15:00 – 15:15 – przerwa

15:15 – 15:45 – prezentacja - „Szlak kulinarny Podkarpackie Smaki – studium (fenomen) przypadku”

15:45 – 16:15 – prezentacja „Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza”

16:15 – zakończenie konferencji

Warto zaznaczyć, że konferencji towarzyszyć będzie degustacja produktów i potraw regionalnych przygotowanych przez członków Szlaku Kulinarnego „Smaki Ziemi Kozienickiej” oraz koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu kozienickiego.